Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej
Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej
Kategoria: Aktualności
13.03.2023
Godz: 10:19
Redaktor: BP BP
Drukuj

Od 1 marca br. Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczęła rekrutację na rok szkolny 2023/2024.

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego.
Wszystkich zainteresowanych rekrutacją do zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej informujemy, że podania dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej. Wypełnione i podpisane podanie (tj. skan pierwszej strony) można przesłać mailem na adres: psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl lub złożyć w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 w nieprzekraczalnym terminie do 7 czerwca.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji, który dostępny jest na stronie internetowej.
Zapraszamy na spotkania kwalifikacyjne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 14 i 16 czerwca od godz. 16.00.

Podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Egzamin do szkoły II stopnia odbędzie się 15 czerwca od godz. 16.00 i obejmuje egzamin teoretyczny z kształcenia słuchu oraz praktyczny z przygotowanych utworów muzycznych zgodnie z regulaminem.
Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów- bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 7 do 16 roku życia.

W ofercie posiadamy następujące instrumenty: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe.

Drodzy Rodzice! Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą. Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia naszej szkoły internetowej: Strona główna – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Zgorzelcu – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner