Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycie węgla w kopalni Turów !
Redaktor: Paweł Paluszkiewicz Paweł Paluszkiewicz

Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego, przyjmuje decyzję TSUE z olbrzymim niepokojem i wyraża stanowczy sprzeciw wobec takich działań.

“Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych” – widnieje w postanowieniu wydanym teraz przez wiceprezes Trybunału.

Decyzja wydana przez TSUE nie tylko uderza w kompleks turuszowski, ale także całą społeczność powiatu zgorzeleckiego. Nie godzimy się aby takie decyzje odbijały się na mieszkańcach naszego powiatu.