Uczennice zgorzeleckiej „Emilki” w finale SkillsPoland 2022!
Uczennice zgorzeleckiej „Emilki” w finale SkillsPoland 2022!
Kategoria: Aktualności
16.11.2022
Godz: 10:49
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Gratulacje dla zdolnych uczennic:

  • Małgorzaty Klęczar z kl. 4 technikum hotelarstwa
  • Laury Piwnickiej z kl. 4 technikum żywienia i usług gastronomicznych

Małgorzata znalazła się wśród 11 uczestników, którzy najlepiej rozwiązali test sprawdzający wiedzę z zakresu Obsługi gości hotelowych, a w Gdańsku będzie wykonywać 10 zadań praktycznych, w tym 5 w języku angielskim – obsługa gościa w recepcji hotelowej oraz dokumentacja hotelowa.

Laura przygotowała portfolio z opisem swojej przygody kulinarnej od pierwszej klasy technikum, a następnie z pomocą Pana Wiktora Witana – wyjątkowego szefa kuchni Hotel & Restauracja Villatoro w Zgorzelcu oraz Pani Anny Dragan – doskonałej cukierniczki Hotel & Restauracja Villatoro opracowała receptury i praktykowała przygotowanie wszystkich dań. W Gdańsku zaprezentuje swoje umiejętności kulinarne.

SkillsPoland 2022 to prestiżowy konkurs organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który jest inicjatywą zachęcającą młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych oraz zaprezentowania dotychczas zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.

Dziewczyny!!! Trzymamy za Was kciuki!

źródło/foto: ZSP w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner