Uczniowie „Emilki” w turnieju telewizyjnym
Uczniowie „Emilki” w turnieju telewizyjnym
Kategoria: Aktualności
20.04.2021
Godz: 08:39
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Jedyny taki teleturniej ekonomiczny w Polsce !!!!

Ogólnopolski turniej SUKCES NA BANK to turniej wiedzy o finansach i ekonomii skierowany do uczniów szkół średnich. Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS, projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W roku szkolnym 2020/2021 wystartowała już III edycja tego turnieju, w której  zarejestrowało się aż 265 drużyn z całej Polski. Turniej podzielony jest na trzy kolejne etapy: etap eliminacyjny, etap międzyszkolny oraz etap telewizyjny.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu po raz pierwszy wzięli udział w tego typu zmaganiach  i już odnieśli niemały sukces.

Pięcioosobowa reprezentacja szkołypo przejściu dwóch wcześniejszych etapów odbywających się za pomocą testu online oraz pod okiem koordynatora projektu będzie uczestniczyła w ostatnim etapie – etapie telewizyjnym.

Do tej rundy  zostało zakwalifikowanych jedynie 16 najlepszych drużyn z całej Polski, które zaprezentują się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo i główną nagrodę – 20 000 złotych.

W konkursie, oprócz szerokiej wiedzy ekonomicznej uczniów, bardzo dużą rolę będzie odgrywać umiejętność podejmowania  decyzji strategicznych. Jest to ciekawa forma zawodów, która edukuje, sprawdza wiedzę oraz zapewnia rozrywkę. Opiekunem zespołu jest pani Janina Adamowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Unia Europejska Banner