UKS Warrior z brązem w prestiżowym turnieju!
UKS Warrior z brązem w prestiżowym turnieju!
Kategoria: Aktualności
12.12.2019
Godz: 12:32
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Sportowcy UKS Warrior Zgorzelec nie zwalniają tempa. Brązowy medal Pucharu Polski wywalczyła młodziczka Lena Maruszak!
W pierwszy dniu zawodów rywalizowali młodzicy. Po emocjonujących i zaciętych pojedynkach na trzecim miejscu podium uplasowała się Lena Maruszak. Wygraną walkę odnotował Franciszek Lula, który niestety w kolejnym starciu uległ bardziej doświadczonemu rywalowi. Aleksander Świercz pomimo ambitnej postawy przegrał pierwszy pojedynek na punkty. W niedzielę mieli wystartować kadeci, lecz ze względu na zły stan techniczny obiektu turniej przerwano.

Zgorzelecki klub taekwondo olimpijskiego reprezentowali kadeci Daniel Mróz, Michał Sikora oraz młodzicy Lena Maruszak, Aleksander Świercz i Franciszek Lula. W turnieju, który zorganizowano w ostatni weekend listopada wystartowało blisko 600 zawodników z 53 klubów z zagranicy oraz kraju.

Jestem zadowolony z postawy zawodników klubu. Wygrane walki oraz ambitna postawa pozwolą zdobyć doświadczenie, które zaowocuje w przyszłych startach. Chciałbym podziękować sponsorom Powiatowi Zgorzeleckiemu, Gminie Miejskiej Zgorzelec, MegaSerwis Sp. z o.o oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. dzięki którym sportowcy UKS Warrior wystartowali w silnie obsadzonym turnieju Olsztyn Cup – skomentował trener Wojciech Pawłowski.

Unia Europejska Banner