Umowa na powierzenie zadania dla WS-SP ZOZ podpisana
5.01.2024
Godz: 11:15
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska

4 stycznia 2024 r. w siedzibie w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu, przy udziale Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, Wicestarosty Mirosława Fiedorowicza oraz Dyrektora WS-SP ZOZ Zofii Barczyk doszło do zawarcia umowy powierzenia dla Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu realizacji zadania pn.: „Nadbudowa budynku szpitala celem utworzenia nowego bloku operacyjnego w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu”.

Powiat Zgorzelecki pozyskał na przedmiotowe zadanie dofinansowanie w wysokości 10 000 000,00 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

W ramach inwestycji przewiduje się częściową nadbudowę skrzydła „C” istniejącego szpitala, celem utworzenia bloku operacyjnego wraz z salą wybudzeń oraz pomieszczeniami pomocniczymi, socjalnymi i technicznymi. Blok operacyjny pozwoli w pełni zabezpieczyć potrzeby mieszkańców w zakresie specjalistycznego leczenia zabiegowego.

Unia Europejska Banner