Uroczyste przekazania nowego samochodu pożarniczego jednostce OSP w Zawidowie
Uroczyste przekazania nowego samochodu pożarniczego jednostce OSP w Zawidowie
Kategoria: Aktualności
24.04.2023
Godz: 09:23
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W sobotę 22 kwietnia br. na Rynku Miejskim w Zawidowie odbyła się uroczystość związana z ważnymi wydarzeniami. Jednym z nich było wręczenie decyzji komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka o włączeniu Ochotniczej Straży Pożarnej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, drugim wydarzeniem – poświecenie i przekazanie jednostce średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego na podwoziu MAN.

W uroczystości uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Wręczenia aktu włączenia jednostki do KSRG na ręce prezes OSP w Zawidowie, dh. Sebastiana Stefańskiego dokonał zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Michał Pięta. Oficjalnego przekazania kluczyków, dowodu rejestracyjnego wspólnie dopełnili: poseł na Sejm RP Stanisław Żuk, burmistrz miasta Zawidów Robert Łężny i zastępca komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Michał Pięta.

Podczas uroczystości przekazano również proporzec Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Proporzec stanowi symbol MDP i jest nadawany w uznaniu jej dorobku i tradycji. Nadanie proporca stanowi kluczowy element z uwagi na zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej, jak i rozwijanie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Zaproszeni goście, gratulowali jednostce otrzymania nowego samochodu, oraz podkreślali profesjonalizm i ciągłą gotowość strażaków OSP do niesienia pomocy potrzebującym zarówno w gminie jak i powiecie.

Wśród gości, którzy zaszczycili swoją obecnością byli także samorządowcy oraz licznie przybyli mieszkańcy Zawidowa. W uroczystości udział wzięły również zaprzyjaźnione jednostki ochotniczych straży pożarnych.

źródło: bryg. Daniel Mucha

Unia Europejska Banner