Uwaga na SMS-owych oszustów!
Uwaga na SMS-owych oszustów!
Kategoria: Aktualności
20.04.2021
Godz: 12:17
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Mimo że coraz częściej i głośniej mówi się o sposobach działania cyberprzestępców, to liczba oszustw ciągle rośnie. W ostatnich dniach przestępcy rozsyłają SMS-y wskazujące na konieczność dopłaty niewielkiej kwoty do przesyłki. Wiadomości zawierają link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości ani na nią odpowiadać.

Przestępcy, podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób powyższe wiadomości. Zależy im, aby adresat wiadomości kliknął w link i zainstalował na swoim telefonie złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy mogą wejść w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku.

W żadnym wypadku nie należy klikać na link zawarty w SMS-ie, a następnie instalować aplikacji.

Zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą podstawowych zasad, które podnoszą bezpieczeństwo w internecie, przygotowaną  przez Biuro d/w z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji:

https://policja.pl/pol/aktualnosci/202200,Uwaga-na-SMS-quotTwoja-paczka-zostala-zatrzymana-przez-sluzby-celnequot.html

Unia Europejska Banner