VII Spławikowe Zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
14.08.2023
Godz: 12:48
Redaktor: BP BP

W niedzielę 13 sierpnia 2023 r. na Zalewie Klików k/Iłowej rozegrano VII spławikowe zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu zgorzeleckiego o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn MDP: z Węglińca, Jagodzina, dwie drużyny z Ruszowa, Biernej, Dłużyny Dolnej, Studnisk Dolnych, Gronowa oraz Trójcy.

Młodzi strażacy rywalizowali drużynowo, a o zwycięstwie decydowała waga złowionych ryb w określonym czasie. Komisja zawodów złożona z członków kola Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowej czuwała nad sprawnym przebiegiem oraz przestrzegania regulaminu zawodów. Po komisyjnym zważeniu wszystkie złowione ryby wracały do akwenu wodnego.

Podczas zawodów, wszystkim młodym, zaangażowanym strażakom kibicowali: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta.

Po dwóch godzinach rywalizacji zwycięzcą zawodów została MDP Węgliniec, drugie miejsce zdobyła MDP Ruszów A, a trzecie MDP Ruszów B.

Członkowie trzech zwycięskich drużyn otrzymali puchary, okolicznościowe medale oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy zawodów także otrzymali nagrody rzeczowe za zaangażowanie, cierpliwość i zapał.

Dyplomy i puchary wręczali m. in. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szymon Mikołajczyk oraz Prezes ZOP ZOSP RP w Zgorzelcu dh. Waldemar Błauciak.

Organizatorem zawodów była tradycyjnie Ochotnicza Straż Pożarna w Ruszowie przy wsparciu koła PZW w Iłowej. Puchary, nagrody oraz poczęstunek ufundowali: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Gmina Węgliniec, PZW Iłowa, OSP Ruszów, Gospodarstwo Rybackie w Ruszowie, Z. Tyranowski oraz Sklep Rekin z Bolesławca.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów!

Podziękowania za organizację zawodów należą się także OSP Ruszów oraz wyrazy uznania za wszechstronne zaangażowanie w pracę na rzecz lokalnej społeczności poprzez piękne zagospodarowanie terenu wokół remizy w Ruszowie.

Unia Europejska Banner