Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych 11 listopada w PGE Turów Arena w Zgorzelcu
Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych 11 listopada w PGE Turów Arena w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
3.11.2022
Godz: 10:58
Redaktor: BP BP
Drukuj

Serdecznie zapraszamy Państwa na Wielkie Śpiewanie Pieśni Patriotycznych 11 listopada br. o godz. 17.00 w PGE Turów Arena w Zgorzelcu.

Z okazji 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości koncert będzie miał uroczysty charakter i wyjątkową oprawę: zaśpiewa Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu z towarzyszeniem Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów im. Tadeusza Grudzińskiego pod dyrekcją Dominika Lewickiego. Chór przygotował Mateusz Kazimierski. Koncert poprowadzi Dorota Barczyk. Aranżacje pieśni patriotycznych przygotowali Joanna i Dominik Lewiccy.

Z uwagi na dużą popularność koncertu, impreza odbędzie się w hali sportowo- widowiskowej PGE Turów Arena. Jak zwykle formuła koncertu zakłada aktywny udział publiczności, która razem z muzykami śpiewa i współtworzy tę uroczystość. W hali przed koncertem rozdawane będą śpiewniki oraz kotyliony.

Współorganizatorami imprezy są razem: Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Burmistrz Miasta Zgorzelca, Dziekan Dekanatu Zgorzeleckiego, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, Prezes Zarządu Centrum Sportowo- Rekreacyjnego w Zgorzelcu i Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu.
Wstęp wolny! Zapraszamy! Śpiewajmy razem!

Źródło: PSM w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner