Wolne miejsca w DPS “Jutrzenka”
Wolne miejsca w DPS “Jutrzenka”
Kategoria: Aktualności
26.01.2022
Godz: 10:15
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Dom Pomocy Społecznej “Jutrzenka” w Zgorzelcu, informuje, że posiada wolne miejsca.
Profil Domu przeznaczony jest dla osób przewlekle somatycznie chorych i w podeszłym wieku.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego.

Warto podkreślić, że mieszkańcy jak i większość personelu zostało już zaszczepionych przeciwko chorobie zakaźnej COVID-19.  

Zalety DPS „Jutrzenka”

  • Dom zapewnia indywidualizację, intymność, nieskrępowany rozkład dnia, możliwość wyboru oraz tolerancję wierzeń, przekonań, kontaktów.
  • Ogromnym atutem Domu jest jego położenie i otoczenie, w cichej dzielnicy, z dala od ruchliwych ulic, z pięknie zagospodarowanym placem i przyległym terenem. 
  • Także przestrzeń wewnętrzna jednostki jest przyjazna dla mieszkańców, wielość pomieszczeń z których korzystają oraz pokoje mieszkalne są duże i przestrzenne, co ułatwia przemieszczanie się i daje poczucie swobody i nieskrępowania.
  • Oferowane zajęcia terapeutyczne dla mieszkańców są przez nich mile widziane. Kadra terapeutek i fizjoterapeutek prowadzi specjalne programy terapeutyczne, które pozwalają mieszkańcom miło spędzić czas ale i pozwalają na rozwój intelektualny i fizyczny.
  • Kolejnym atutem Domu jest jego kadra opiekuńcza, która ma dobrą opinię medialną, nie zdarzyły się żadne sytuacje, które podważyłyby zaufanie do świadczonej przez nich opieki. Kadra ta udowodniła to zwłaszcza w okresie epidemii oraz kwarantanny związanej  z nią, nikt z załogi nie okazał obaw lecz bardzo odważnie podejmował wszystkie niezbędne działania w celu ochrony mieszkańców przed najgorszym
  • Dobre wyniki wszelkich kontroli świadczą również o tym, że jednostka zapewnia bezpieczeństwo i spokój prowadzonych usług i można mieć zaufanie do kadry opiekującej się jej mieszkańcami.

Szczegółowych informacji  w sprawie przyjęcia do naszego DPS-u udzielają pracownicy socjalni tel. 75 649-16-39

lub Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu 75-77-615-05, 75-77-55-587 wew. 26

źródło/foto: DPS Jutrzenka

Unia Europejska Banner