Wspaniały sukces MDP Ruszów  na wojewódzkich zawodach pożarniczych w Zgorzelcu
Wspaniały sukces MDP Ruszów  na wojewódzkich zawodach pożarniczych w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
20.06.2023
Godz: 13:04
Redaktor: BP BP
Drukuj

W sobotę 17 czerwca 2023 r. na stadionie miejskim w Zgorzelcu rozegrano X Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTiF. Do rywalizacji przystąpiło czternaście drużyn chłopięcych i jedenaście dziewczęcych. Młodzież rywalizowała w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Dodatkowo przeprowadzono trzecią konkurencję –  musztrę strażacką. Powiat Zgorzelecki reprezentowany był przez drużynę dziewczęcą i chłopięcą z MDP Ruszów – Gmina Węgliniec. Nasi młodzi strażacy spisali się rewelacyjnie stając aż sześciokrotnie na podium – dziewczęta: trzecie miejsce (brązowy medal) w klasyfikacji ogólnej oraz pierwsze w konkurencji ćwiczenie bojowe i musztra, chłopcy: drugie miejsce (srebrny medal) w klasyfikacji ogólnej oraz pierwsze miejsce w ćwiczeniu bojowym i drugie w sztafecie. Na szczególną uwagę zasługuje super czas tj. 52,5 sekundy osiągnięty w ćwiczeniu bojowym przez ruszowskie dziewczęta,  który to był najlepszym czasem zawodów w rywalizacji 25 drużyn. Komisję sędziowską powołał Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu. Wśród licznego grona kibiców na stadionie młodzież dopingowali Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta, nadbryg. M. Kamiński – Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, dh. T. Stanowski – Prezes ZOW ZOSP RP we Wrocławiu, bryg. A. Czułajewski – Komendant Powiatowy PSP w Zgorzelcu, dh. W. Błauciak – Prezes ZOP ZOSP RP w Zgorzelcu, R. Gronicz – Burmistrz Zgorzelca oraz samorządowcy, sponsorzy, leśnicy, strażacy, rodziny młodzieży biorącej udział w zawodach.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria – dziewczęta

I – MDP Szklary Dolne 1012,68 pkt. (Powiat Lubin)

II – MDP Rokitki 1010,20 pkt. (Powiat Legnica)

III – MDP Ruszów 1008,09 pkt. (Powiat Zgorzelec)

Kategoria – chłopcy

I – MDP Rokitki – 1040,80 pkt. (Powiat Legnica)

II – MDP Ruszów – 1032,70 pkt. (Powiat Zgorzelec)

III – MDP Niedźwiedzice 1018,79 (Powiat Legnica)

Klasyfikacja poszczególnych konkurencji:

Ćwiczenie bojowe : dziewczęta 1 – MDP Ruszów , chłopcy – 1 MDP Ruszów

Sztafeta pożarnicza : dziewczęta 1 – MDP Ptaszków  , chłopcy MDP Rokitki

Musztra : dziewczęta 1 MDP Ruszów, chłopcy MDP Grodziec.

Serdecznie dziękujemy opiekunom za przygotowanie młodzieży do startu w zawodach, organizatorom za nagrody i wspaniałą organizację oraz  wszystkim którzy dopingowali na stadionie naszej młodzieży. Szczególne podziękowanie kierujemy do młodzieży za pot wylany na treningach oraz ogromną determinację, wolę walki i radość po zwycięstwie.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom za udział w zawodach. Dziękujemy wszystkim Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do zawodów, a w szczególności MDP przy OSP Ruszów!

Źródło: J. Droś – OSP Ruszów

Unia Europejska Banner