Wspólne działania policjantów i strażaków na zbiornikach wodnych
Wspólne działania policjantów i strażaków na zbiornikach wodnych
Kategoria: Aktualności
5.08.2022
Godz: 08:01
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Czas wakacji oraz wysokie temperatury sprzyjają przebywaniu nad akwenami wodnymi. Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzą działania, których głównym celem jest propagowanie właściwych zachowań nad wodą, przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych czy bezpiecznego wędkowania.

W środę 3 sierpnia br. policjanci ze zgorzeleckiej komendy oraz z Komisariatu Policji w Pieńsku wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W trakcie prowadzonych ćwiczeń omówiono zagadnienia związane z ratowaniem i podejmowaniem osób znajdujących się w wodzie oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym. Po zakończonych ćwiczeniach funkcjonariusze sprawdzali czy w miejscach, gdzie jest to zabronione, nikt nie wchodzi do wody.

Pamiętajmy, że najlepiej wybierać strzeżone kąpieliska. Bez względu na umiejętności pływackie nie przeceniajmy swych możliwości i przede wszystkim nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Jeżeli nad wodę wybieramy się z dziećmi, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oczu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych. Bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

Źródło: KPP Zgorzelec

Unia Europejska Banner