Wspólne działania policjantów i strażaków na zbiornikach wodnych
Wspólne działania policjantów i strażaków na zbiornikach wodnych
Kategoria: Aktualności
20.07.2022
Godz: 08:54
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci i strażacy kontrolowali zbiorniki wodne oraz doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Osobom przebywającym w rejonach zbiorników przypominali podstawowe zasady jakich należy przestrzegać, aby wypoczynek nad wodą był nie tylko przyjemny, ale również bezpieczny.

Czas wakacji oraz wysokie temperatury sprzyjają przebywaniu nad akwenami wodnymi. Policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” prowadzą działania, których głównym celem jest propagowanie właściwych zachowań nad wodą, przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego uprawiania sportów wodnych czy bezpiecznego wędkowania.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej doskonalili również swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W trakcie prowadzonych ćwiczeń omówiono zagadnienia związane z ratowaniem i podejmowaniem osób znajdujących się w wodzie oraz udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom podtopionym. Po zakończonych ćwiczeniach funkcjonariusze sprawdzali czy w miejscach, gdzie jest to zabronione, nikt nie wchodzi do wody.

Pamiętajmy, że najlepiej wybierać strzeżone kąpieliska. Bez względu na umiejętności pływackie nie przeceniajmy swych możliwości i przede wszystkim nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Jeżeli nad wodę wybieramy się z dziećmi, to ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oczu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swych najbliższych. Bezpieczna kąpiel zależy w głównej mierze od nas samych!

Źródło: komisarz Agnieszka Goguł/Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner