Wyjście z izolacji. I co dalej ?
Wyjście z izolacji. I co dalej ?
Kategoria: Aktualności
21.09.2021
Godz: 12:56
Redaktor: BP BP
Drukuj

18 września 2021 r. PCPR zorganizowało szkolenie “Depresja u dzieci i młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem izolacji związanej z epidemią”.

Szkolenie poprowadził p. Jakub Chejna – magister pedagogiki i socjoterapeuta. Od dwunastu lat pracuje z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, z zaburzeniami zachowania i emocji oraz małoletnimi z grup podwyższonego ryzyka. Autor i realizator nowoczesnych scenariuszy zajęć profilaktycznych, socjoterapeutycznych dla szkół oraz szkoleń dla kadry pedagogicznej. Ukończył III stopień terapii z wykorzystaniem Dialogu Motywującego. Brał udział w wielu szkoleniach n/t profilaktyki zachowań ryzykownych, przemocy oraz pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania i emocji. Brał udział w wymianach studyjnych w ośrodkach wychowawczych we Francji i Łotwie. Od czterech lat jest Kierownikiem Zespołu Wychowawców w Ośrodku Socjoterapii w Olsztynie. Jest koordynatorem Zespołów ds. IPET oraz innych zespołów roboczych. Posiada własną praktykę edukacyjno – terapeutyczną.

Szkolenie opierało się na pracy warsztatowej, aktywnym uczestnictwie rodziców zastępczych i było odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez wiele rodzin, wzięło w nim udział 15 osób. Uczestnicy mogli zdobyć sporo nowej wiedzy, ugruntować posiadane już umiejętności oraz wymienić się doświadczeniami.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu “Grunt to wiedza – kształcenie rodziców zastępczych” finansowanego ze środków Gminy Miejskiej Zgorzelec.

źródło: PCPR w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner