Wyruszasz niebawem w wakacyjną podróż autokarem? Pierwszy postój zrób w punkcie kontroli autobusów
Wyruszasz niebawem w wakacyjną podróż autokarem? Pierwszy postój zrób w punkcie kontroli autobusów
Kategoria: Aktualności
15.06.2022
Godz: 08:31
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacji. Jeśli wybierasz się na letni wypoczynek lub w wakacyjną podróż jadą Twoi najbliżsi, a masz obawy o stan techniczny autokaru lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od wizyty w punkcie kontroli autobusów. Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie poszczególnych powiatów policjanci będą przeprowadzać kontrole w stałych wyznaczonych miejscach i godzinach bądź po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką Policji.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na wycieczki i letni wypoczynek. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym wyjeżdżającym na wakacje, dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa. Jeśli natomiast ktoś będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w stałym punkcie kontroli.

Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych dolnośląscy policjanci uruchamiają stałe punkty kontroli autobusów wyjeżdżających z uczestnikami letniego wypoczynku. Kontrole autokarów w poszczególnych powiatach Dolnego Śląska można też umówić po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką Policji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w załączonym wykazie punktów kontroli autobusów.

Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonię, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi “Bezpieczny autobus”. Przy jej pomocy można sprawdzić, czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

Źródło: KWP we Wrocławiu

Unia Europejska Banner