X Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze MDP w Zgorzelcu
X Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze MDP w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
15.06.2023
Godz: 12:03
Redaktor: BP BP
Drukuj

Już w najbliższą sobotę tj. 17 czerwca 2023 r. od godziny 9:30 na stadionie miejskim w Zgorzelcu rozegrane zostaną X Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. międzynarodowego regulaminu CTiF.

Do rywalizacji przystąpi łącznie trzydzieści dziesięcioosobowych drużyn MDP (dziewczęta 13, chłopcy 17) z całego woj. dolnośląskiego.

Młodzież będzie rywalizowała w trzech konkurencjach tj. musztra, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Powiat Zgorzelecki będzie reprezentowany przez drużynę chłopców oraz dziewcząt z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów (aktualni mistrzowie naszego powiatu).

Na odprawie rozlosowano już numery startowe – MDP Ruszów dziewczęta Nr 1 – start o godzinie 10:10 (tor 2), a MDP Ruszów chłopcy Nr 7 – start o godzinie 11:05 (tor 1) . Po ćwiczeniu bojowym drużyny przechodzą na start do sztafety pożarniczej.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania młodym strażakom, a szczególnie drużynom dziewcząt i chłopców z MDP Ruszów. Młodzież oraz opiekunowie serdecznie dziękują za możliwość systematycznych treningów i przygotowania się do zawodów na stadionie Victorii Ruszów oraz obiektach Nadleśnictwa Ruszów jak również skorzystania z bieżni na stadionie miejskim w Węglińcu. Do zobaczenia na zawodach.

Źródło: J. Droś – OSP Ruszów

Unia Europejska Banner