XI Międzynarodowa Spartakiada Amazonek już w sobotę!
XI Międzynarodowa Spartakiada Amazonek już w sobotę!
Kategoria: Aktualności
9.09.2020
Godz: 09:49
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Bogatyńskie Amazonki od 11 lat organizują w powodzeniem Spartakiadę dla Amazonek z rejonu Dolnego Śląska, Czech i Niemiec. Tym razem postanowiły zmagania sportowe przeprowadzić w pięknej scenerii Centrum Rekreacyjno-Turystycznego w Radomierzycach.

Już w najbliższą sobotę kobiety po chorobie nowotworowej piersi z blisko 16 stowarzyszeń spotkają się, aby uczestniczyć w rywalizacji sportowej w trakcie rajdu rowerowego, spływu kajakami, chodu z kijami nordic walking, gier i zabaw zręcznościowych. Będą również zajęcia jogi, które poprowadzą instruktorzy zarówno z Polski jak i Niemiec. Całość zakończy biesiada podczas której będzie można usłyszeć Zespół Wokalny „Amazonki”. Bezpośrednio przez Spartakiadą odbędą się warsztaty prawidłowego oddechu.

Projekt Bogatyńskich Amazonek umożliwi uczestnictwo w rywalizacji  sportowej różnych grup wiekowych, pozwoli poczuć ducha wspólnoty oraz, co najważniejsze, skutecznie przełamać stereotypowe i niesłuszne przekonanie o szkodliwości wysiłku fizycznego w schorzeniach nowotworowych.

Projekt jest wspierany przez Powiat Zgorzelecki oraz Gminę Bogatynia. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Unia Europejska Banner