XIX zawody jeździeckie w Łagowie
5.05.2022
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

3 maja 2022 roku w Łagowie po raz XIX odbyły się regionalne i towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Tradycyjnie organizatorem tej jeździeckiej rywalizacji był Klub Jeździecki ”NA KOŃ” w Łagowie oraz władze Powiatu Zgorzeleckiego, które ufundowały puchary. Wśród publiczności gościł Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Artur Bieliński, Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego Mirosław Fiedorowicz oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ireneusz Owsik.

Honorowym gościem był Bohdan Sas-Jaworski – polski olimpijczyk, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, Pucharów Świata w skokach przez przeszkody, trener i szkoleniowiec ceniony na całym świecie.

Podczas tego słonecznego dnia rozegrano 11 konkursów. Zawodnicy przybyli z całego Dolnego Śląska oraz z województwa lubuskiego. Obok pucharów  zwycięzcom rozdano nagrody finansowe oraz rzeczowe. Dla publiczności przygotowana była strefa gastronomiczna, a dla dzieci gry i zabawy, wystawa maszyn rolniczych oraz przejażdżki na kucyku i dużym koniu.

Druga edycja łagowskich zawodów w skokach przez przeszkody odbędzie się 15 sierpnia 2022 roku.