XVII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim
XVII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim
Kategoria: Aktualności
29.04.2024
Godz: 08:36
Redaktor: BP BP
Drukuj

W środę 24 kwietnia br. w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbył się XVII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza.

XVII Festiwal Małych Form Artystycznych w Języku Angielskim to konkurs dla dzieci i młodzieży promujący artystyczne wykorzystanie języka angielskiego. W tegorocznej edycji konkursu na scenie wystąpiło 68 uczestników z 12 szkół powiatu zgorzeleckiego.

Na widowni zasiadła publiczność, aby delektować się wierszami, obejrzeć żywe scenki, które zostały przygotowane przez najmłodszych uczestników oraz wysłuchać interesującego repertuaru w języku angielskim: piosenek, scenek, skeczy czy teatru jednego aktora. Wielu młodych artystów zaprezentowało się w kostiumach, które podkreślały artystyczny charakter konkursu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane m.in. przez Starostę Zgorzeleckiego. Ponadto, nagrodę Starosty Zgorzeleckiego dla najmłodszego uczestnika Festiwalu otrzymał Kajetan Stuliński (SP4 Bogatynia).

Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wyraził gratulacje dla wszystkich uczestników festiwalu. Podkreślił, że samo podjęcie wyzwania wzięcia udziału w konkursie oraz przygotowanie repertuaru w języku angielskim jest godne uznania i stanowi inspirację dla tych, którzy dążą do rozwijania swoich umiejętności językowych.

Wszystkim uczniom, biorącym udział w festiwalu, gratulujemy talentu i zdolności artystycznych, a nauczycielom dziękujemy za wspaniałe przygotowanie dzieci i młodzieży do udziału w konkursie.

Źródło: foto bogatynia.pl

Unia Europejska Banner