XXI zawody jeździeckie w Łagowie
22.08.2023
Godz: 10:14
Redaktor: BP BP

Tradycyjnie już obok lodowiska Ł.O.Ś. w Łagowie w niedzielę 20 sierpnia 2023 r. odbyły się Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody. W ramach XXI edycji Zawodów Pod Patronatem Trzech Dżentelmenów rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Zgorzeleckiego o Puchar Starosty Zgorzeleckiego, Puchar Wójta Gminy Zgorzelec, Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło zarówno lokalnych entuzjastów koni, jak i miłośników sportu z okolicznych miejscowości. Do Łagowa zawitali zawodnicy z Polski, Czech i Niemiec. Łącznie rozegrano aż 11 konkursów. Rozpoczęcie zawodów wzbudziło ogromną ekscytację wśród zgromadzonej publiczności.

Dla publiczności przygotowana była strefa gastronomiczna, wystawa maszyn rolniczych oraz dla dzieci przejażdżki na kucykach i dużych koniach.

Zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody stanowiły nie tylko wyjątkową okazję do rywalizacji, ale także niezapomniane chwile, łącząc pasję do koni, sportowego ducha oraz jedność lokalnej społeczności.

Wśród publiczności gościł Starosta Powiatu Zgorzeleckiego Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ireneusz Owsik, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta oraz w roli organizatora Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Matyjasik.

Unia Europejska Banner