XXIV Edycja Święta Grzybów w Węglińcu

Miniony weekend był okazją do świętowania XXIV Edycji Święta Grzybów w Węglińcu.
Dwudniową zabawę rozpoczęła barwna parada grzybowa z udziałem Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzeny Machałek, Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Mariusza Wieczorka, przedstawicieli samorządowych oraz mieszkańców i zaproszonych gości, pod przewodnictwem Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Węgla Brunatnego Turów.

Na miejscu czekało wiele ciekawych atrakcji, jak liczne koncerty, wystawa grzybów, turniej drwali czy pokaz ognia. Ucztę dla podniebienia zapewniły stoiska gastronomiczne m.in. ze specjałami regionalnej kuchni reprezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano atrakcje tj. dmuchańce, przejażdżka konna, stoisko dla przyszłych młodych członków OSP, animacje i wesołe miasteczko.

Drugiego dnia imprezy Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Burmistrzem Węglińca Mariuszem Wieczorkiem, częstowali wszystkich chętnych gorącą grochówką. Następnie odbył się konkurs kulinarny na najlepsze potrawy z grzybów, w których udział wzięły sołectwa z Gminy Węgliniec. Decyzją komisji konkursowej, I miejsce zajęło sołectwo Ruszów.

W trakcie imprezy tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs w zbieraniu grzybów, którego uczestnicy zebrali blisko 300 kg grzybów. Nagrody dla zwycięzców wręczyli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z gospodarzem imprezy Burmistrzem Mariuszem Wieczorkiem.