Z życia wzięte w DPS ”Ostoja”
Z życia wzięte w DPS ”Ostoja”
Kategoria: Domy Pomocy Społecznej
26.10.2021
Godz: 11:21
Redaktor: BP BP
Drukuj

‘Niech wszystkie dni roku będą utkane z uśmiechów, zdrowia, radości i szczęścia”…

Ostatnio w naszym domu wiele się działo i nie było czasu na nudę. Jak co roku, jesienią wyruszyliśmy porządkować groby Mieszkańców, którzy przez lata żyli w naszym domu. To już od wielu lat stało się naszą piękną tradycją, a pomocną dłoń wyciągnęli do nas Podopieczni Św. Brata Alberta w Zgorzelcu, którym z całego serca dziękujemy za wspólną pracę.

Kolejnym wydarzeniem, był wyjazd do Schroniska dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej, gdzie dzięki zbiórce

pieniędzy przez Personel DPS ”Ostoja”,  mogliśmy zawieść czworonogom, karmę, ręczniki i ciepłe koce na zimę, oraz pójść na spacer z psami, które tam mieszkają. To było cenne doświadczenie, serdecznie dziękujemy pracownikom i wolontariuszom schroniska za ten wyjątkowy dzień.

Zawsze w miesiącu październiku celebrujemy  ”Święto Seniora”,  gdzie w wyjątkowy sposób chcemy pokazać Naszym Podopiecznym, jak są dla nas ważni i wyjątkowi. I tak z tej okazji do naszego domu przybyli zaproszeni goście,Pan Ireneusz Owsik Etatowy Członek Zarządu, przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Ksiądz Proboszcz Maciej Wesołowski, Pani Marta Mikołajczyk jedna z twórców Projektu ”Urodziny dla Seniorów”, dzięki któremu Seniorzy DPS ”Ostoja”co miesiąc otrzymują w podarunku prezenty z okazji urodzin.

Pan Wojciech wieloletni Wolontariusz , Przedstawiciele Rodzin oraz Nasi Przyjaciele z Powiatowego Ośrodka Wsparcia i oczywiście Nasz niezastąpiony Przyjaciel i Wolontariusz Pan Zdzisław Szpak, który jak zwykle zadbał o wspaniałą oprawę muzyczną całej imprezy. Było świątecznie i energetycznie. Mieszkańcy spędzili miłe chwile, był muzyczny Koncert Życzeń, pyszne ciasto, kawa oraz wiele wzruszających chwil.

Także w tym miesiącu z okazji ”Dnia Seniora”odwiedzili nas pracownicy zgorzeleckiego Sanepidu z prelekcją i prezentami. Również  bardzo miłym wydarzeniem w naszym domu były kolejne urodziny Naszej wieloletniej Mieszkanki, Pani Stanisławy Żarskiej, która przez wiele lat pięknie reprezentowała Nasz Dom tworząc własną poezję,  grając w niezapomnianych sztukach teatralnych, dając przykład przykład innym Seniorom, że starość to tylko kolejny etap w życiu, w którym można być aktywnym i spełniać swoje marzenia…

źródło, fot.: DPS Ostoja

Unia Europejska Banner