Za nami Dożynki Gminne w Jerzmankach!
Za nami Dożynki Gminne w Jerzmankach!
Kategoria: Aktualności
11.09.2023
Godz: 13:42
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Konkurs na najpiękniejszy wieniec, występy zespołów artystycznych, biesiada dożynkowa, stoiska gastronomiczne – tak podziękowano rolnikom za tegoroczne plony podczas Dożynek w Jerzmankach, które odbyły się w sobotę 9 września 2023 r.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której barwny korowód, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich sołectw z terenu Gminy Zgorzelec oraz przedstawiciele samorządowi i zaproszeni goście, pod przewodnictwem Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Węgla Brunatnego Turów, udał się na boisko sportowe.

W uroczystości uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego Małgorzata Sokołowska, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Krystyna Radzięta oraz Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj.

Przybyłych gości powitały stoiska gastronomiczne ze specjałami regionalnej kuchni reprezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, kramy z rękodziełem i zabawkami oraz stoiska służb m.in. Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Na najmłodszych uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji m.in. miasteczko dla dzieci, animacje i występy.

W trakcie imprezy tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec, którego zwycięzcą zostało sołectwo z Kostrzyny. Wójt Piotr Machaj wręczył także nominację do współorganizacji kolejnych dożynek, którą otrzymało sołectwo Ręczyn.

Do tańca licznie przybyłych gości, zaprosiły gminne zespoły ludowe i taneczne m.in. Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca “Lusatia”, “Złote Kłosy”, “Kwiatowianki” oraz Nikos Rusketos & grecka grupa “Orfeusz”.

Unia Europejska Banner