Za nami wyjątkowy koncert “Niezłomni”
Za nami wyjątkowy koncert “Niezłomni”
Kategoria: Aktualności
26.02.2024
Godz: 11:27
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W sobotę 24 lutego br. w Miejskim Domu Kultury miał miejsce wyjątkowy koncert charytatywny “Niezłomni”, którego organizatorami był Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, Miejska Biblioteka Publiczna i #dziewczynyzokrzei. Wydarzenie dostarczyło uczestnikom wielkich emocji i stanowiło wyraz wsparcia oraz naszej solidarności z walczącą Ukrainą.

W koncercie udział wziął Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik, który w imieniu Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego na ręce #dziewczynzokrzei wręczył listy gratulacyjne, wyrażając w ten sposób podziękowanie za ich niezwykłą działalność charytatywną.

Od prawie dwóch lat, dokładnie od 28.02.2022 roku, #dziewczynyzokrzei pomagają ludności ukraińskiej. Początkowo była to pomoc na miejscu, dla ludzi, którzy uciekając przed wojną, znaleźli swój azyl w naszym powiecie. Dziś pomoc dociera w najdalsze zakątki Ukrainy, w tereny najbardziej zagrożone.

Wczorajszy koncert wywołał wiele wzruszeń i stanowił źródło inspiracji do czynienia dobra na rzecz drugiego człowieka. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na zakup środków, o które zwrócił się do #dziewczynyzokrzei Szpital Miejski w Mikołajowie.

Źródło foto: FB MDK Zgorzelec

Unia Europejska Banner