Zakończenie szkolenia kandydatów na rodziny zastępcze
Zakończenie szkolenia kandydatów na rodziny zastępcze
Kategoria: Aktualności
29.09.2023
Godz: 14:57
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

27 września 2023 r. zakończyło się szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze spokrewnione, zorganizowane przez PCPR w Zgorzelcu. Szkolenie prowadzili: dyrektor PCPR Renata Andrysz, kierownik zespołu organizacyjnego Emilia Wawrzyniak, kierownik zespołu ds. pieczy zastępczej Barbara Tomczak, psycholog PCPR Agata Łukaszewska – Słabiak oraz koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej Monika Sobek i Violetta Kotyło.

Szkolenie odbywało się w dniach od 11.08.2023r. do 27.09.2023r. w ramach 6 spotkań grupowych.

Uczestnicy omawiali m.in. aspekty prawne bycia rodziną zastępczą, więzi, rozwój i potrzeby dziecka, sposoby wzmacniania poczucia wartości u najmłodszych i stosowania dyscypliny z sercem oraz informowali jak przygotować dziecko do usamodzielnienia.

W szkoleniu uczestniczyły 33 osoby, które zdobyły i pogłębiły wiedzę, podnosząc tym samym kompetencje rodzicielskie. Większość uczestników szkolenia to rodziny zastępcze już istniejące. Wśród nich byli także kandydaci na rodzinę zastępczą spokrewnioną.

U W A G A ! Dzieci czekających na rodziny jest znacznie więcej niż rodzin zastępczych. Jeśli i Ty chcesz i możesz zostać rodziną zastępczą – zapraszamy do PCPR przyjdź, napisz pcpr@powiat.zgorzelec.pl lub zadzwoń 533 530 385 chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Źródło: PCPR Zgorzelec

Unia Europejska Banner