Zapraszamy do orkiestry
Zapraszamy do orkiestry
Kategoria: Aktualności
8.01.2024
Godz: 09:45
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Zgorzelec, tradycyjnie jak co roku, przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał oznaczony numerem 32. zaplanowany jest na niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Celem ogólnopolskiej zbiórki są tym razem płuca po pandemii – zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

– Chcemy kupić sprzęt dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów dla dorosłych – zapowiada Jurek Owsiak.

Finał zgorzelecki odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu, przy ul. Parkowej 1. W programie znajdą się, jak zwykle: prezentacje muzyczne, pokazy taneczne, licytacje, pokazy ratownictwa i sprzętu specjalistycznego, stragany z łakociami i ciepłe przekąski.

W ramach finału będziemy, jak co roku, organizować aukcje przedmiotów podarowanych przez mieszkańców Zgorzelca i zgorzeleckie firmy na rzecz WOŚP.  Przedmioty do piątku, 26 stycznia, do godz. 15.30 można przynosić do MDK. Fanty przyjmuje Janusz Pawul (tel. 785 990 353). Wszystkie podarowane przedmioty, które nie znajdą nabywców w bezpośredniej licytacji, trafią po finale na wośpowe aukcje na allegro.

Stowarzyszenia i organizacje społeczne chcące zagrać w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy prosimy o kontakt. Osoby do kontaktu: Aneta Hajduczek tel.: 787 205 230 lub Janusz Pawul tel.: 785 990 353.

Źródło: MDK w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner