Zapraszamy na konferencję – zasady bezpieczeństwa w sieci – phishing
Zapraszamy na konferencję – zasady bezpieczeństwa w sieci – phishing
Kategoria: Aktualności
14.04.2021
Godz: 07:35
Redaktor: Katarzyna Przybylska Katarzyna Przybylska
Drukuj

Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował nową kampanię edukacyjno-informacyjną „j@ online”, która jest odpowiedzią na stale rosnącą skalę zagrożeń jaką są ataki phishingowe. Narażeni są wszyscy konsumenci, którzy często korzystają z sieci, ale zapominają o podstawowych zasadach cyberbezpieczeństwa. Celem kampanii jest edukowanie w zakresie bezpiecznego korzystania z urządzeń, zwrócenie uwagi na zagrożenie jakim jest phishing, jak bezpiecznie wykorzystać potencjał Internetu w obszarach takich jak bankowość elektroniczna czy zakupy on-line.

W dniu 14 kwietnia 2021 o godz. 11:00  zapraszamy na konferencję online z udziałem ekspertów, którzy opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa w sieci. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube UKE

Prelegentami będą przedstawiciele Rzecznika Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Politechniki Wrocławskiej, Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz eksperci, którzy badają m.in. potrzeby osób starszych oraz dzieci i młodzieży.

Unia Europejska Banner