Zapraszamy na wycieczkę po grodzisku i cmentarzysku w Białogórzu
Zapraszamy na wycieczkę po grodzisku i cmentarzysku w Białogórzu
Kategoria: Aktualności
28.05.2024
Godz: 09:52
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na wycieczkę po grodzisku i cmentarzysku w Białogórzu – jednych z najciekawszych i najpiękniej położonych stanowisk archeologicznych w regionie.

Zwiedzimy je w towarzystwie archeologa, by dowiedzieć się kiedy i przez kogo zostały zbudowane, jaką funkcję pełniły, a także czemu ostatecznie zostały opuszczone i na prawie tysiąc lat zapomniane.

Będzie to okazja do poznania niezwykle ciekawego fragmentu burzliwej historii Górnych Łużyc, kiedy to około roku 1000 okolice Zgorzelca stały się kością niezgody między cesarstwem niemieckim i młodymi państwami Słowian – Polan i Czechów. Kto wyszedł z tej rozgrywki zwycięsko?

Dla zainteresowanych zorganizowany zostanie bezpłatny przejazd busem w obie strony – liczba miejsc ograniczona (20), prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie miejsc.

Kiedy: 15.06.2024, sobota, zbiórka o godzinie 12:50

Miejsce zbiórki: przed wejściem do Miejskiego Domu Kultury, ul. Parkowa 1, Zgorzelec

Wyjazd: 13:00, powrót 15:00.

Koszt udziału: bezpłatny.

Rejestracja miejsc: Muzeum Łużyckie, ul. Daszyńskiego 15, tel. (75) 648 24 24

Prosimy o zaopatrzenie się w ubiór odpowiedni do pogody i spaceru w terenie!

Istnieje możliwość dołączenia do grupy na stanowisku (dojazd rowerem lub samochodem). Osoby dojeżdżające własnym transportem mogą zaparkować na parkingu leśnym naprzeciwko wejścia na cmentarzysko w Białogórzu.

Źródło: Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu/ facebook

Unia Europejska Banner