Zaproszenie na festiwal zapachów i woni – OSMODRAMA
Zaproszenie na festiwal zapachów i woni – OSMODRAMA
Kategoria: Aktualności
5.08.2022
Godz: 12:13
Redaktor: BP BP
Drukuj

W ramach Festiwalu zapachów i woni odbędzie się spektakl „Nos krasnoluda”, dla dzieci i dorosłych. Jak przystało na baśń literacką, spektakl zawiera w sobie również wyraźne treści polityczne. W opowiadaniu poruszone zostaną tematy takie jak: rozbicie dzielnicowe, władza, ucisk, społeczeństwo klasowe, wykluczenie, porwanie dziecka, narkotyki.

W baśni nie zabraknie także elementów magicznych: pojawi się w niej czarownica z kotłem do warzenia i magicznym zielem, a także usłyszymy zwierzęta.

„Nos krasnoluda” to istna OSMODRAMA – połączenie literatury z zapachem: targ, szewc, kuchnia, sztuka kulinarna, aromaty, rośliny, zwierzęta. To historia przeobrażeń i przekraczania granic pomiędzy snem a rzeczywistością, dramatyczna i tragikomiczna akcja z huśtawką uczuć oraz odyseja przemierzająca przez warstwę świadomości i nieświadomości.

Spektakl w języku polskim z synchroniczną kompozycją zapachową Wolfganga Georgsdorfa, 2022

Termin: niedziela, 7.08.2022
Godzina: 16:15 (wstęp od godz. 16:00)
Miejsce: Stadthalle Görlitz

Ceny biletów:

  • 5€ normalny
  • 3€ ulgowy

Do ulgi uprawnieni(-one) są emeryci i emerytki, osoby z niepełnosprawnością, osoby bezrobotne, uczniowie i uczennice, studenci i studentki.

Uwaga! Istnieje możliwość rezerwacji spektaklu dla grup kolonijnych oraz szkolnych.

W görlitzkiej Stadthalle obecnie trwa festiwal zapachów i woni OSMODRAMA. To zaproszenie do świata zmysłowych doznań w całkowicie nowatorskiej formie. Wzbogacone zapachami koncerty, filmy, kulisy dźwiękowe, czy słuchowiska dla dzieci i dorosłych, zachęcają by doświadczać i rozpoznawać, czasami dając się zaskoczyć, a nawet oszukać. Festiwal OSMODRAMA to także świetna okazja do potrenowania własnego nosa.

Codziennie, oprócz poniedziałku, od wtorku do niedzieli w godzinach 15:00-20:00 festiwal zaprasza na PROGRAM DZIENNY, na który składają się różnorodne słuchowiska połączone z zapachami:

15.00 Dzieciństwo (45 min)
16.00 Autocomplete. Ewolucja w 12 minutach
16.15 Nos krasnoluda (w jęz. niemieckim) – 74 min.
17.45 Autocomplete. Ewolucja w 12 minutach
18.00 Prawda czy nieprawda – (30 min)
19.00 Autocomplete – Ewolucja w 12 minutach
19.15 Miniatury i fugi między budynkami – 54 min.

Bilet normalny na cały program dzienny kosztuje 5€, bilet ulgowy 3€. Do ulgi uprawnieni(-one) są emeryci i emerytki, osoby z niepełnosprawnością, osoby bezrobotne, uczniowie i uczennice, studenci i studentki.

Program dzienny festiwalu OSMODRAMA jest dostępny do końca września 2022 roku.

Wydarzenie na Facebooku: TUTAJ

Strona internetowa Festiwalu: TUTAJ

Źródło/foto: Organizatorzy Festiwalu i wystawy „1000 & Twoje spojrzenie”

Unia Europejska Banner