Zaproszenie na Koncert Symfoniczny
Zaproszenie na Koncert Symfoniczny
Kategoria: Aktualności
25.08.2023
Godz: 10:00
Redaktor: Diana Szklarek Diana Szklarek
Drukuj

W sobotę 2 września 2023 o godz. 18.30 w Kościele św. Bonifacego w Zgorzelcu odbędzie się Koncert Symfonicznyw wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej NYSA / NEISSE pod dyrekcją Dalibora Tuž. Członkami Orkiestry są uczniowie trzech partnerskich szkół muzycznych leżących po dwóch stronach Nysy Łużyckiej: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego  w Zgorzelcu, Musikschule Johann Adam Hiller w Görlitz i Okręgowa Szkoła Muzyczna Dreiländereck w Löbau. 

Polsko-niemiecka młodzież po tygodniowych Warsztatach Orkiestrowych zaprezentuje utwory kompozytorów czeskich, polskich i niemieckich. Wśród kompozycji sobotniego wieczoru usłyszymy m.in. muzykę filmową Wojciecha Kilara, w tym Poloneza z filmu Pan Tadeusz. Atrakcyjny repertuar, potężne brzmienie 60-osobowej orkiestry symfonicznej i energia młodych muzyków to największe atuty koncertu. Projekt warsztatowy odbył się przy wsparciu Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Koncert odbywa się w ramach projektu “Muzyka dla Zgorzelca” dofinansowanego z budżetu Miasta Zgorzelec, Gminy Zgorzelec, Powiatu Zgorzeleckiego, przy wsparciu Centrum Sportowo- Rekreacyjnego w Zgorzelcu oraz Zgorzeleckiego Towarzystwa Muzycznego.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki symfonicznej, melomanów i przyjaciół zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej. Wstęp wolny.

Źródło: PSM w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner