Żeglarskie regaty o „Puchar Turowa”
5.10.2021

W dniach 2 i 3 października br. na zalewie Witka już po raz czternasty zostały rozegrane żeglarskie regaty o „Puchar Turowa”, których organizatorem była Sekcja Żeglarska Klubu Sportowego Turów Zgorzelec.

Bazą regat była znajdująca się w Ręczynie przystań żeglarska K.S. Turów Zgorzelec.  W klasie „Omega-standard” w grupach A i B rywalizowało dziesięć trzyosobowych załóg z pięciu dolnośląskich klubów, zaś w klasie jachtów kabinowych wystartowały trzy załogi. Razem 33 uczestniczek i uczestników.

Pierwszego dnia regat przeprowadzono pięć wyścigów przy silnym, porywistym wietrze z południa i pięknej słonecznej pogodzie.  Miłym akcentem było sobotnie, ognisko przy gitarze, ognisku i daniach z grilla dla startujących załóg i ich kibiców.

Drugiego dnia, przy  porywistym  i zmiennym wietrze, rozegrano kolejne dwa wyścigi.

• Puchar Z-klastra dla zwycięzcy w klasie Omega standard gr. B na łodzi POL-49 zdobyli: sternik Nikodem Gołębiowski, Marek Ławicki i Paweł Ławicki, który otrzymał puchar „Dla najmłodszego uczestnika regat” z K.S. Turów Zgorzelec.
  • Puchar Burmistrza miasta Zgorzelca dla zwycięzcy w klasie Omega standard gr. A na łodzi POL-174 zdobyli: sternik Waldemar Biały z załogą Wojciech i Kamila Kubas z klubu Monster Sailing Wrocław, wygrywając wszystkie wyścigi.
  • Puchar Starosty Zgorzeleckiego dla najlepszej juniorskiej załogi na łodzi POL-233 zdobyli: sternik Jakub Adamowicz z załogą Bartosz Adamowicz, Sara Hugeth z WKŻ ZHP Bolesławiec.
  • Puchar Dyrektora Kopalni Turów dla zwycięzcy w klasie łodzi kabinowych na jachcie Andromeda zdobyli: sternik Jerzy Stempniewicz, Michał Mąkowski, Karolina Łabęcka-Marszałek z K.S. Turów Zgorzelec, na jachcie Andromeda.

Powiat Zgorzelecki reprezentował Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik.

Dziękujemy wszystkim Sponsorom.
Z żeglarskim pozdrowieniem