Zjazd rodzin w DPS Jędrek
Zjazd rodzin w DPS Jędrek
Kategoria: Aktualności
29.06.2022
Godz: 08:27
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Na ten dzień mieszkańcy DPS „Jędrek” czekali z niecierpliwością od dwóch lat z nadzieją aby mógł się odbyć. Pandemia wszystkim namieszała w życiu. Samotność, rozstania na dłuższy czas oraz nadzieja na lepsze jutro. Przetrwaliśmy to i teraz mogliśmy się cieszyć się tym dniem i tym, że w końcu udało nam się spotkać w tak licznym gronie.

Dnia 26.06.20022 w naszym domu odbył się Zjazd Rodzin.

W spotkaniu udział wzięli:

– Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński

– Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik

– Krystyna Radzięta – Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego,

– Wojciech Dobrołowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia,

– Aleksandra Ratajczak – Zastępca Burmistrza ds. Polityki Regionalnej,

– Ewa Duda – Dyrektor Bogatyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni.

Nasi mieszkańcy najbardziej ucieszyli się z obecności swoich rodzin, które licznie przybyły do naszego Domu. Na wszystkich czekało wiele niespodzianek przygotowanych na ten dzień.

Po przywitaniu gości oraz przemówieniach wystąpiła grupa teatralna „Gratis” ze spektaklem pod tytułem: „Z nadzieją na lepsze jutro…”

Następnie wysłuchaliśmy koncertu zespołu „AMBARAS”. Zaskoczeniem w tym dniu był występ naszego mieszkańca Oskara, który na ten dzień przygotował specjalny utwór „Nie ma to jak w DPSie….”, do którego to utworu swój talent taneczny pokazał nasz kierownik działu gospodarczego. Kiedy zespół zszedł ze sceny o muzykę zadbał nasz domowy DJ „SZYMCIOMIX”.

Podczas pandemii nasz Dom obchodził 40-lecie istnienia. Niestety nie mogliśmy wówczas spotkać i wspólnie świętować, ale jak to się mówi „co się odwlecze to nie uciecze” i tak specjalnie na ten dzień został przygotowany przepyszny tort.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość skorzystania z fotobudki – KBfotobox , która była umieszczona na terenie domu oraz zabrać pamiątkowe zdjęcie do domu. Przygotowany został kramik z pracami naszych mieszkańców, które można było podziwiać i zakupić, słodki poczęstunek oraz przepyszny obiad przygotowany przez naszą niezawodną ekipę kucharską, która przez kilka dni w pocie czoła pracowała, abyśmy mogli spróbować ich specjałów.

Dzień upłynął nam w rodzinnej, miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że za rok się znowu spotkamy.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”.

Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom jak i pracownikom domu za zaangażowanie, aby ten dzień mógł się odbyć! Podziękowania kierujemy również dla wszystkich, którzy wsparli zjazd.

Źródło/foto: DPS Jędrek

Unia Europejska Banner