Łużyckie Dni Kościoła z polsko-niemieckim programem na Moście Staromiejskim
Łużyckie Dni Kościoła z polsko-niemieckim programem na Moście Staromiejskim
Kategoria: Aktualności
23.06.2022
Godz: 10:03
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

W nadchodzący weekend, od 24 do 26 czerwca 2022 r. pięć okręgów kościelnych wspólnie zaprasza na Łużyckie Dni Kościoła w Görlitz. To okazja do świętowania wspólnoty kościelnej ponad granicami.

Organizatorzy zapraszają do wymiany poglądów na temat diakonii, kościoła i społeczeństwa, ekumenizmu, pokoju społecznego, młodzieży i edukacji. Oprócz dużej dawki muzyki na gości czeka barwny program warsztatów, nabożeństwa pod gołym niebem, rozmowy, spotkania i kiermasz rozmaitości. Strefa dla młodzieży to liczne zajęcia sportowe, bubble soccer, czy też ścianka wspinaczkowa. Cyrk dla dzieci i młodzieży Applaudino zaprasza do udziału w kreatywnym programie z żonglerką, unikiclingiem i akrobatyką.

W ramach Łużyckich Dni Kościoła w sobotę, 25 czerwca, w godzinach od 12.00 do 18.00 na Moście Staromiejskim odbędzie się także specjalny polsko-niemiecki program pn. „Drogi pojednania i mosty pokoju”. W tym symbolicznym miejscu, łączącym Polskę i Niemcy, inicjatywy i grupy będą prezentować się na stoiskach informacyjnych, zapraszać do refleksji i dyskusji na temat pokoju i pojednania. Dodatkowo na rodziny z dziećmi czeka mnóstwo atrakcji. Program jest w całości dwujęzyczny.

Dokładny program wydarzenia „Drogi pojednania i mosty pokoju” dostępny jest: TUTAJ

Cały program Łużyckich Dni Kościoła (w języku niemieckim) znajduje się: TUTAJ

Wszystkie wydarzenia w ramach Łużyckich Dni Kościoła są bezpłatne.

Żródło: Lausitz Kirchentag

Unia Europejska Banner