Optyka, czyli jak fizyk postrzega świat – wykłady dla uczniów LO
Optyka, czyli jak fizyk postrzega świat – wykłady dla uczniów LO
Kategoria: Aktualności
7.06.2022
Godz: 11:40
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Politechnika Wrocławska z sukcesem od kilku lat realizuje projekt współpracy ze szkołami średnimi w tym z Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu. Projekt jest odpowiedzią na wymagania wynikające z nowych wyzwań w edukacji.

23 maja uczniowie z klas o profilu matematyczno – fizycznym wzięli udział w kolejnych zajęciach organizowanych przez Politechnikę, które po długim czasie odbyły się w trybie stacjonarnym. Tematem przewodnim była optyka. Zajęcia zaczęły się od wykładu z pokazem. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i na stanowiskach laboratoryjnych mogli samodzielnie (choć pod okiem wykładowców z politechniki) obserwować zjawiska fizyczne i poznawać opisujące je prawa.

Wyrównanie szans edukacyjnych poprzez popularyzację nauki i zapoznawanie uczniów ze specyfiką studiowania jest szczególnie ważnym elementem systemu edukacji młodzieży szkół średnich. Autorski programu PWr „Współpraca ze szkołami średnimi”, to nie tylko popularyzowanie nauki, lecz także upowszechnianie świadomości jej znaczenia dla społeczeństwa.

Głodni wiedzy i pełni zapału oczekujemy na kolejną edycje i współpracę z Politechniką Wrocławską.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego przed budynkiem Politechniki Wrocławskiej

Źródło: Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

Unia Europejska Banner