Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej
Trwa rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej
Kategoria: Aktualności
26.02.2021
Godz: 12:11
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Od 1 marca Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz ich rodziców do zapoznania się z naszą ofertą. Zachęcamy do nauki gry na wybranym instrumencie w jedynej państwowej szkole artystycznej Powiatu Zgorzeleckiego.

Wszystkich zainteresowanych rekrutacją do zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej informujemy, że podania dostępne są w sekretariacie oraz na stronie internetowej: https://psmzgorzelec.pl/attachments/article/4/Podanie-do-szkoy-I-stopnia%20(1).pdf. Wypełnione i podpisane podanie (tj. skan pierwszej strony) można przesłać mailem na adres: psm.zgorzelec@psmzgorzelec.pl  lub złożyć w sekretariacie szkoły przy ulicy Langiewicza 29 w nieprzekraczalnym terminie do 25 maja. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji, który dostępny jest na stronie internetowej:  https://psmzgorzelec.pl/attachments/article/12/regulamin%20rekrutacji%202021-2022.pdf

Zapraszamy na spotkania kwalifikacyjne do Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu przy ul. Langiewicza 29, które w tym roku odbędą się w dniach 27 i 28 maja od godz. 16.00. Podczas spotkania kwalifikacyjnego kandydat na ucznia szkoły muzycznej wykonuje proste ćwiczenia: śpiewa przygotowaną przez siebie piosenkę, odróżnia dźwięki wysokie i niskie, powtarza głosem prostą melodię zagraną na fortepianie, klaszcze usłyszany schemat rytmiczny, odróżnia trójdźwięk „wesoły” od „smutnego”. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Egzamin do szkoły II stopnia odbędzie się 31 maja od godz. 16.00 i obejmuje egzamin praktyczny z przygotowanych utworów muzycznych zgodnie z regulaminem.

Nasza placówka jest szkołą publiczną, a edukacja muzyczna dla naszych uczniów- bezpłatna. W zależności od wieku uczniowie mogą kształcić się w szkole I stopnia w cyklu 6-letnim lub 4-letnim. Przyjmujemy dzieci od 7 do 16 roku życia. W ofercie posiadamy następujące  instrumenty: skrzypce, wiolonczelę, gitarę, fortepian, akordeon, flet, klarnet, saksofon, trąbkę, waltornię i instrumenty perkusyjne. Kształcenie muzyczne w naszej szkole jest kompleksowe i obejmuje indywidualne lekcje gry na instrumencie, zbiorowe zajęcia teoretyczne oraz muzykowanie zespołowe.

Drodzy Rodzice! Muzyka stymuluje rozwój każdego dziecka, rozwija jego wrażliwość i osobowość. Edukacja muzyczna w szkole artystycznej sprzyja budowaniu wyjątkowych relacji mistrz- uczeń oraz nawiązywaniu pozytywnych kontaktów koleżeńskich. Jest świetnym uzupełnieniem edukacji powszechnej i czyni ją pełną, wszechstronną i bogatą. Zachęcamy dzieci i rodziców do odwiedzenia naszej  strony internetowej (klik-klik) oraz profilu Facebook (klik-klik).

źr. PSM Zgorzelec / Dorota Adaszewska

Unia Europejska Banner