Uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla policjantów z komendy powiatowej policji w Zgorzelcu
Uroczyste przekazanie nowego radiowozu dla policjantów z komendy powiatowej policji w Zgorzelcu
Kategoria: Aktualności
23.02.2022
Godz: 15:29
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Dzisiaj policjanci ze Zgorzelca otrzymali z rąk przedstawicieli władz samorządowych kluczyki do nowego radiowozu. Zakup pojazdu marki Toyota Corolla w wersji oznakowanej z napędem hybrydowym możliwy był dzięki współpracy władz samorządowych oraz Policji, które wspólnie sfinansowały koszty kupna i wyposażenia auta. Radiowóz będzie służył funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy.

Na parkingu przed Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu. Oznakowany radiowóz marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym został zakupiony ze środków przekazanych na fundusz wsparcia Policji i zakupiony w ramach tzw. sponsoringu. Oznacza to, że połowę środków potrzebnych do zakupu samochodu zapewniła Policja, a drugą połowę sfinansowały lokalne samorządy. Radiowóz o wartości 109 899 zł wykorzystywany będzie przede wszystkim przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.

W symbolicznej uroczystości udział wzięli: Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Burmistrz Miasta Zgorzelec, Wójt Gminy Zgorzelec oraz Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Andrzej Barna wraz z I Zastępcą oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Poświęcenia auta dokonał Proboszcz ks. Piotr Kutkiewicz.

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Andrzej Barna podziękował samorządowcom za ich zaangażowanie i wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Zgorzelec.

źródło: KPP Zgorzelec

Unia Europejska Banner