Weekendowy turniej halowy
Weekendowy turniej halowy
Kategoria: Aktualności
16.02.2021
Godz: 14:56
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Miniony weekend pełen był wielkich sportowych emocji. W turnieju halowym piłki nożnej wzięło udział aż trzydzieści drużyn młodzieżowych, w tym topowe akademie z Polski oraz z Czech. Wśród drużyn obecni byli m.in. zawodnicy Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Nysy Zgorzelec oraz czeskiej ekstraklasy FK Pribram.

W pierwszy dzień na hali PGE Turów Arena odbył się turniej U9. W nim najlepsza okazała się drużyna z Czech FK Pribram. Zgorzelecka drużyna „2012” zdobyła drugie miejsce. Równolegle na hali CSR w Zgorzelcu odbył się turniej U11. Tu bezkonkurencyjna okazała się drużyna Akademii Piłkarskiej Śląsk Wrocław, wygrywająca wszystkie spotkania.

W drugim dniu turnieju na hali PGE Turów Arena, wystąpiła drużyna Nysy Zgorzelec z rocznika o rok starszego. Zaprezentowała się dobrze i zdobyła nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez organizatora Pro-Turnieje. Na hali CSR w turnieju udział wzięły najstarsze dzieci z roczników 2008/2009. Doskonale w tej kategorii spisali się Młodzicy Nysa Zgorzelec, zajmując 4 miejsce.

Sponsorem turnieju był m.in. Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który dokonał dekoracji zwycięskich drużyn.

Dziękujemy organizatorom: Pro-Turnieje (Piotrowi Turbańskiemu), Olgierdowi Pogorzelcowi oraz Tomaszowi Góralowi za pomysł oraz organizację całego przedsięwzięcia.

Jak zapewniają organizatorzy –  Zgorzelec będzie na stałe gościł najlepsze piłkarskie akademie z Polski i z zagranicy!

Fot. Łukasz Haraźny

Unia Europejska Banner