XIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HISTORII WOJSKA POLSKIEGO  I MIEJSCACH PAMIĘCI NARODOWEJ

W dniu 19 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkól Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu odbył się kolejny już – XIII  Powiatowy Konkurs Wiedzy  o Miejscach Pamięci Narodowej  i Historii Wojska Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu zgorzeleckiego.

Konkurs przeprowadzony  został  z inicjatywy  Dyrekcji  Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu i Stowarzyszenia Społeczny Komitet Ochrony Miejsc Pamięci w Zgorzelcu, którzy ufundowali nagrody dla laureatów konkursu.

Również i w  tym roku uczestnicy konkursu wykazali się znakomitą wiedzą i umiejętnościami w rozpoznawaniu Miejsc Pamięci Narodowej. Kolejne zajmowane przez nich miejsca  w klasyfikacji to różnice zaledwie 1 punktu. Stąd Komisja postanowiła przyznać najlepszym uczestnikom więcej wyróżnień.

W kategorii szkół podstawowych klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce Przemysław Wesołowski –Szkoła Podstawowa TĘCZA w Zgorzelcu

II miejsce Ewa Furtak- Szkoła Podstawowa w Jerzmankach

III miejsce– Mikołaj Czajkowski – Szkoła Podstawowa w Węglińcu i Natalia Bartoszewicz – Szkoła Podstawowa w Jerzmankach

Wyróżnienie –Tymon Hain- Szkoła Podstawowa w Węglińcu

W kategorii szkół ponadpodstawowych komisja konkursowa postanowiła przydzielić cztery nagrody:

I miejsce Athina Łazarska- Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

II miejsce:  Szymon Okrasa- Zespół Szkól Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, Oliwia Rasławska- Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu i Karolina Starczewska- Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

Na zakończenie konkursu  laureaci otrzymali z rąk Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych Pani  Marty Topolnickiej -nagrody rzeczowe i dyplomy oraz życzenia dalszych sukcesów  w zdobywaniu wiedzy i poznawaniu historii naszego regionu.

źródło/foto: ZSZiL w Zgorzelcu