100-lecie powstania Policji Państwowej
100-lecie powstania Policji Państwowej
Kategoria: Aktualności
17.07.2019
Godz: 13:48
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Uroczystą akademią w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu wraz z rodzinami, przedstawicielami służ mundurowych i władzami samorządowymi uczcili 100. rocznicę powołania Policji Państwowej.

Od przeszło 100 lat formacja policyjna niezmiennie troszczy się o ochronę bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego w Polsce.

Służba społeczeństwu, jaką pełnicie na co dzień, często połączona z ogromnym ryzykiem, pełna niebezpieczeństw i przeciwności, niekiedy niewdzięczna i spotykająca się z krytyką – jest bezcenna. To właśnie dzięki Waszemu oddaniu, nasi mieszkańcy mogą bez obaw funkcjonować w życiu codziennym, mając przy tym pełną świadomość, że czuwacie nad ich bezpieczeństwem i gotowi jesteście w każdej chwili przyjść z pomocą w razie jakiegokolwiek zagrożenia – dziękował funkcjonariuszom KPP w Zgorzelcu za codzienny trud i zaangażowanie Ireneusz Owsik, Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Robert Frąckowiak wręczył awanse na wyższe stopnie policyjne.

Nagrodami Starosty Zgorzeleckiego uhonorowani zostali natomiast: st. sierż. Aleksander Litwin, st. sierż. Bartłomiej Oleszczyk, asp. szt. Paweł Pieknik, sierż. Marcin Pierzchalski oraz st. sierż. Krystian Więcek.

Obchody uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów.

Unia Europejska Banner