19. Gwiaździsty Rajd Rowerowy do Weißwasser
19. Gwiaździsty Rajd Rowerowy do Weißwasser
Kategoria: Aktualności
9.06.2021
Godz: 14:14
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

W tym roku Gwiaździsty Rajd Rowerowy w Powicie Görlitz w Saksonii odbędzie się w dniach 12 i 13 czerwca 2021 r. Przygotowania idą pełną parą.

Z powodu pandemii, Gwiaździsty Rajd Rowerowy musi jednak dostosować swoją koncepcję na ten rok. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się podczas całego weekendu. 9 tras – z Hrádka nad Nisou (CZ)/ Zittau, Radomierzyc (PL), Löbau, Reichenbach/ O.L., Niesky, Bautzen, Hoyerswerdy, Klein Kölzig i Forstu oraz pętla wokół Weißwasser/ O.L. poprowadzą 12 i 13 czerwca 2021 r. do stacji muzealnej Leśnej Kolejki Muskau w Weißwasser/ O.L.

Trasy Gwiaździstego Rajdu Rowerowego zostaną oznakowane odpowiednim logo. Dodatkowo rowerzyści mogą pobrać ze strony Gwiaździstego Rajdu Rowerowego www.sternradfahrt.de ślady GPX dla każdej trasy.  Osoby zainteresowane znajdą tu każdą trasę w formacie pdf, do druku, wraz z jej przebiegiem i punktami pieczątkowymi.  

Tradycyjna ulotka jest w tym roku dostępna tylko w formie cyfrowej. Kartę uczestnika oraz naklejki można nadal otrzymać w każdym punkcie pieczątkowym. Niemal wszystkie punkty pieczątkowe będą otwarte dla rowerzystów zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Zestawienie można znaleźć również na stronie internetowej.

W tym roku nie będzie autobusów powrotnych, ale w Weißwasser/ O.L. można skorzystać z pociągu kursującego w kierunku Görlitz/ Zittau. Rowerzyści, którzy nie chcą pokonywać długiej trasy, mogą “podjechać” w kierunku mety własnym samochodem i rozpocząć trasę np. z Niesky lub Rietschen. Zestawienie publicznych parkingów można znaleźć na stronie internetowej.

W Weißwasser/ O.L. otwarty będzie dworzec muzealny Leśnej Kolejki Muskau. Dodatkowo przygotowane zostaną stoiska informacyjne z różnorodnymi ofertami, a rowerzyści w godzinach 10:00-16:00 będą mogli odebrać swój dyplom i wrzucić swoją kartę uczestnictwa do urny loterii fantowej. Losowanie odbędzie się po zakończeniu rajdu. Nagrodą główną jest rower o wartości 800 EUR. Kolejka Leśna zapewni drobną gastronomię, dzięki czemu rowerzyści będą mogli wyruszyć  w drogę powrotną wzmocnieni i wypoczęci.

Ważna wskazówka: Na teren mety – Leśnej Kolejki Muskau można wejść tylko z aktualnym ważnym testem negatywnym lub ważnym świadectwem szczepienia (min. 14 dni od drugiej dawki szczepienia). Jako dowód akceptowany jest również pozytywny wynik testu PCR sprzed co najmniej 28 dni i maksymalnie sześciu miesięcy lub zaświadczenie lekarskie wydane na podstawie testu PCR. Przy okazywaniu dokumentów należy okazać dowód osobisty. W strefie mety należy nosić maseczkę. Organizator jest zobowiązany do gromadzenia danych kontaktowych. Rowerzyści mogą wydrukować odpowiedni formularz ze strony internetowej i przywieźć ze sobą już wypełniony.

Więcej ważnych informacji dotyczących wydarzenia oraz obowiązujących przepisów związanych  z pandemią znajduje się na stronie www.sternradfahrt.de.

Po stronie polskiej czynne będą dwa punkty pieczątkowe (w godzinach 8.00-11.00):

  1. CRT w Radomierzycach – Radomierzyce 76,
  2. Dom Jakuba Böhme – Informacja Turystyczna w Zgorzelcu przy ul. Daszyńskiego 12.

Unia Europejska Banner