Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
Kategoria: Aktualności
5.11.2021
Godz: 07:20
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

PCPR Zgorzelec w akcji bierze udział od kilku lat a od trzech jest jej lokalnym koordynatorem

Teraz – jeszcze bardziej niż na co dzień – staramy się edukować i wyczulać mieszkańców powiatu na problem jakim jest  przemoc – zarówno ta domowa jak i rówieśnicza.

Tegoroczna edycja działań profilaktycznych zaskutkowała powstaniem trzech filmów, których wydarzenia zainspirowane są prawdziwymi historiami. Ujęcie tematu natomiast to pomysł naszych aktorów i pokazuje on zupełnie inną odsłonę problemu profilaktyki przemocy.

Coraz częściej reakcje ludzi na materiały profilaktyczne to wzruszenie ramion, obojętność lub…śmiech. Tak, śmiech. A za każdą sytuacją stoją przecież prawdziwi, czujący ludzie.

Pamiętajcie, że najgorsze co można zrobić to bezczynność. Jeśli jesteś świadkiem zdarzenia REAGUJ. Można zrobić to osobiście, telefonicznie, mailowo – jakiekolwiek zgłoszenie jest lepsze niż pozostawienie sprawy swojemu biegowi, ponieważ często oznacza on tragedię.

Przemoc…takie to śmieszne?!

Przemoc…takie to śmieszne?! 2 – YouTube

Przemoc…takie to śmieszne?! 3 – YouTube

Unia Europejska Banner