Konferencja “Zauważ. Zrozum. Pomóż”. Specjaliści przekazali ogromną dawkę wiedzy i wsparcia
26.02.2024
Godz: 09:29
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov

W piątek 23 lutego 2024 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się konferencja pn “Zauważ. Zrozum. Pomóż” , której organizatorami była fundacja “Nasze Dzieci” ze Zgorzelca oraz Wielospecjalistyczny Szpital – SPZOZ w Zgorzelcu.

Spotkanie rozpoczęły Prezes Fundacji Agnieszka Smolarska i dr n.med. Specjalista fizjoterapii, Kierownik Centrum Fizjoterapii Beata Michalak.

W konferencji uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego Ireneusz Owsik, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, Dyrektor Zgorzeleckiego Szpitala Zofia Barczyk, Prezes Krajowej Izby Fizjoterapeutów dr Tomasz Dybek oraz Koordynator ds fizjoterapii województwa dolnośląskiego dr Marzena Kobylańska, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, uczniowie klas hotelarstwa i gastronomi ZSP Emilka Zgorzelec oraz mieszkańcy naszego powiatu.

Konferencja to przede wszystkim wykłady specjalistów, którzy mieli okazję przekazać swoją wiedzę osobom zajmującym się niepełnosprawnymi. Terapeuci, psycholog, dietetyk oraz przedstawiciele lokalnych organizacji w programie zadedykowanym wszystkim osobom zainteresowanym tematem niepełnosprawności, przekazali ogromną dawkę wiedzy.

Partnerzy projektu: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Urząd Miasta w Zgorzelcu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu.

Unia Europejska Banner