Powiatowe Święto Plonów 2019
Powiatowe Święto Plonów 2019
Kategoria: Aktualności
28.08.2019
Godz: 13:36
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

Już 31 sierpnia w Jędrzychowicach po raz kolejny odbędzie się Powiatowe Święto Plonów, czyli wspólne wydarzenie kulturalne dla mieszkańców polsko-saksońskiego pogranicza.

Święto Plonów 2019 zostanie zainaugurowane uroczystą Mszą Świętą Dożynkową w kościele pw. NNMP w Jędrzychowicach. Następnie tradycyjny korowód dożynkowy pod przewodnictwem Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Węgla Brunatnego Turów uda się na boisko sportowe. Tam, od podzielenia się chlebem upieczonym z tegorocznych zbóż, rolnicy wraz z mieszkańcami pogranicza na dobre rozpoczną celebrację wspólnego święta.

W Jędrzychowicach nie zabraknie prezentacji rękodzieła ludowego, produktów rzemieślniczych i wyrobów tradycyjnych, a także naturalnych przysmaków regionalnych, które zawsze są istną ucztą dla podniebienia. Pokazowi kulinarnemu dań tradycyjnych kuchni polskiej towarzyszyć będzie muzyka folkowa w wykonaniu polskich i niemieckich zespołów ludowych.

Ponadto rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia dla których przewidziano różnorodne animacje i zabawy.

Tegoroczne Święto Plonów uświetni finałowy występ muzycznej gwiazdy wieczoru – Zespołu Kramer w którego bogatym repertuarze znajdują się zarówno hity lat 80’ i 90, jak i współczesne przeboje. Całość dopełni nocna dyskoteka pod gwiazdami.

Do wspólnej zabawy serdecznie zapraszają Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński i Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj.

Projekt „Święto plonów, ludowe obrzędy i tradycje na pograniczu polsko-saksońskim” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022

Unia Europejska Banner