Soundsystem Street Festival Zgorzelec 2022
Soundsystem Street Festival Zgorzelec 2022
Kategoria: Aktualności
10.08.2022
Godz: 09:00
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

To będzie już czwarta edycja wydarzenia, które zamienia Przedmieście Nyskie w otwartą dla wszystkich plenerową scenę muzyczną.

13 sierpnia Nadbrzeże Nyskie wypełnią pozytywne wibracje muzyki alternatywnej, a zaproszeni przez organizatorów artyści zabiorą uczestników w fascynującą podróż przez świat rytmów i kultur. Wydarzenie nawiązuje do sceny reggae prężnie działającej w latach 90-tych i 80-tych w Zgorzelcu i jak pokazały poprzednie edycje, ma tutaj wielu fanów po obu stronach granicy.

PROGRAM

SCENA 1:

 • Dubseed Sound System
 • Joint Venture Sound System (Xiądz Maken I)
 • Jabbadub

SCENA 2:

 • Kosmos Mega Sound System
 • Hińzka Ambasada
 • DJ Siwy

SCENA 3:

 • Jah Love Soundsystem
 • Blizna Terror Sound

SCENA 4:

 • Simply Vibes

DUBSEED SOUND SYSTEM

Pochodzą z Krakowa i uważani są za największy dubowy zestaw nagłośnieniowy w Polsce. Założycielem jest Dubseed aka Kluczo – promotor i winylowy DJ, znany m.in. z organizacji kultowych imprez „Dub Temple” w Krakowie. To nagłośnienie, gdzie bas porusza nogawkami oraz ciekawa elektroniczna winylowa selekcja wszystkiego, co najlepsze w świecie dub, dubstep itp.

DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Jest twórcą jednego z pierwszych polskich kolektywów reggae Joint Venture Sound System. Razem z uznanym producentem Activatorem ze Studia As One zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.
Od 13 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy Pablo Rastera. Razem z Activatorem są odpowiedzialni za pionierski na naszym rynku cykl kompilacji „Dub out of Poland” oraz kolekcję remixów Kapeli Ze Wsi Warszawa „Wymixowanie”. Pod hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” Maken przedstawi radykalną dubowo – reggae’ową selekcję utworów rzadko granych przez inne sound systemy.

JABBADUB

Projekt Dino Dub Selectora, współzałożyciela dubowego wydawnictwa internetowego Paproota.org. Jako jeden z pierwszych w Polsce podjął się wielośladowego miksowania na żywo swoich produkcji na imprezach.
Wszystko zaczęło się 15 lat temu w zgorzeleckim klubie „Nadole”, ale obecnie bazą Dino jest Wrocław.
W 2016 roku z okazji 10-lecia Jabbadub ukazał się EP „X” nagrany wspólnie z RazTaMamą. Jabbadub wydaje dla kultowej francuskiej wytwórni ODG, w ramach której ukazały się ich płyty „Vibrations”, „Sound” i ostatnio „Steppa”, dostępna również na winylu. Projekt zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce i za granicą.
W składzie oczywiście z niezawodnym Mista B, rozgrzewającym publiczność swoimi nawijkami.

KOSMOS MEGA SOUND SYSTEM

Inicjatorem i twórcą tego projektu jest pochodzący ze Zgorzelca DJ Ostatni z Aborygenów Jasiu. Swoją pierwszą imprezę zagrał w 1994 roku w Szklarskiej Porębie, gdzie obecnie mieszka, a nawet jest Przewodniczącym Rady Miasta. Prezentuje mieszankę reggae, ska, elektronicznych beatów, bhangra, dancehall i drum & bass.
Na przestrzeni 25 lat Kosmos Mega Sound System wziął udział w setkach imprez na terenie kraju, Niemiec i Czech. To jeden z pierwszych polskich soundów dysponujących własnym systemem nagłośnieniowym.

DJ SIWY

Kolejna legenda zgorzeleckiego klubowego grania. Znany ongiś jako DJ Yellowsun, na alternatywnych parties zawsze promował nowe brzmienia od progresywnej elektroniki przez trip-hop, acid jazz po bigbeat, d’n’b i funk.

HIŃZKA AMBASADA SOUND SYSTEM

Powstały w 1993 roku legendarny kolektyw DJ’ski ze Zgorzelca, który jako pierwszy wniósł na lokalne imprezy muzykę funky, hip-hop, breakbeat, dubstep czy jungle/d’n’b. W składzie Ostry-H, Richie Rich oraz Dr. Hipno, ongiś wokalista lokalnej grupy Bush Doctor.

JAH LOVE SOUNDSYSTEM

Zaangażowany społecznie i politycznie kolektyw selektorski z Warszawy z własnoręcznie zbudowanym systemem nagłośnieniowym. Organizują dziesiątki imprez w stolicy i podróżują z misją po kraju. Od 2013 tworzą swoją scenę na Ostróda Reggae Festival. Wydają również winyle z własnymi produkcjami.

BLIZNA TERROR SOUND

Kolektyw selektorski powstały w 2008 roku w legendarnym klubie Qltur Kombinat w Pieńsku, gdzie początkowo grywali raggamuffinowe riddimy między punkowymi koncertami, a następnie rozpoczęli organizację własnych imprez sound systemowych. Mimo upływu lat, życia w zupełnie innych miejscach, nadal kochają piękne melodie, ciężkie linie basu i spontaniczne nawijki zapisane na starych zakurzonych winylowych płytach. Podczas setów Blizna Terror bądź gotowy na każdy odcień jamajskiej muzyki.

SIMPLY VIBES HI-FI

Soundsystem założony w Leicester (UK) w 2018 roku w składzie Greg i Klon, a od 2020 r. działający w Warszawie w składzie Greg, Klon, Deer, Boguś Selekta. Ich muzyczna misja to przede wszystkim prezentowanie starannie wyselekcjonowanej muzyki dub we wszelkich odmianach, od klasycznych numerów King Tubby’ego po najnowsze produkcje sceny światowej – wszystko grane z dbałością o najlepszy dźwięk, pozytywny przekaz i dobrą zabawę. Simply Vibes to 10kW pozytywnej mocy.

Organizatorzy:

 • Miasto Zgorzelec
 • Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu

Niewielkie utrudnienia w ruchu

Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją Soundystem Street Festival 2022 nastąpią niewielkie ograniczenia w ruchu. 13 sierpnia ( sobota) dla bezpieczeństwa osób uczestniczących w imprezie zostanie zamknięta (dla ruchu samochodo­wego) ulica Daszyńskiego (od skrzyżowania z ul. Struga) oraz odcinek ulicy Wrocławskiej.

 • ul. Daszyńskiego od skrzyżowania z ul. Struga do ul. Wrocławskiej
 • ul. Wrocławska do wysokości ul. Wrocławska nr 2
 • ul. Nowomiejska od skrzyżowania z ul. Scultetusa do skrzyżowania z ul. Wrocławską

Proszę mieć na uwadze, że koncertowej części imprezy pomiędzy godziną 17:00 a 0:00 towarzyszyć będzie duże natężenie dźwięku szcze­gólnie w zakresie niskich tonów (bass).

Źródło: UM Zgorzelec

Unia Europejska Banner