Spotkanie Integracyjne ”Bądźmy Razem 2021” w DPS “Ostoja”
Spotkanie Integracyjne ”Bądźmy Razem 2021” w DPS “Ostoja”
Kategoria: Aktualności
12.08.2021
Godz: 13:03
Redaktor: BP BP
Drukuj

Dnia 11.08.2021 w DPS ”Ostoja” odbyła się impreza integracyjna ”Bądźmy Razem”, która jest wieloletnią tradycją Domu.

Przybyli na nią licznie Seniorzy, Przyjaciele i Wolontariusze, aby porozmawiać, pobiesiadować przy pięknej muzyce, aby po prostu być razem, co jest bardzo ważne, zwłaszcza w obecnych czasach.

Dyrektor  DPS Anna Kasińska przywitała gorąco przybyłych gości, życząc im wspaniałej zabawy w pięknej scenerii ogrodu i pośród przyjaciół. W spotkaniu uczestniczyli: Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, wspaniali goście z DPS ”Jutrzenka”, DPS ”Jędrek”, Uczestnicy POW Zgorzelec, oraz niezastąpieni Wolontariusze, a także Pan Mieczysław Grabuńczyk  i Pan Zdzisław Szpak, który od wielu lat dba o oprawę muzyczną naszych imprez.

Myślą przewodnią spotkania było jabłko, które ma niezwykle symboliczny wymiar. Jabłka kojarzą się
z owocem zakazanym, symbolizują władzę królewską, są symbolem, zdrowia, życia, urodzaju i płodności. Poeci ten niezwykły owoc opiewają w pieśniach i baśniach, w niektórych krajach, jabłko na noworocznym stole symbolizuje pomyślną wróżbę, dostatek.

Czas upłynął na zabawie, tańcach, konkursach i biesiadowaniu przy wspólnym stole. Takie wyjątkowe dni pomagają zapomnieć chociaż na chwilę, o tym jak trudna jest starość.

Do zobaczenia za rok…

 źródło: DPS Ostoja 
zdjęcia: SP w Zgorzelcu                            

Unia Europejska Banner