Srebrna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki rusza już 16 września!
Srebrna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki rusza już 16 września!
Kategoria: Aktualności
14.09.2022
Godz: 10:00
Redaktor: Monika Pecov Monika Pecov
Drukuj

Srebrna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki rusza już 16 września!

Od czwartku 16 września wrocławskie uczelnie otwierają swoje drzwi dla każdego, kto jest zainteresowany poszerzaniem swojej wiedzy. Taką możliwość daje XXV Dolnośląski Festiwal Nauki, podczas którego odbywa się ponad 1200 spotkań z wykładowcami w 11 miastach Dolnego Śląska. Tylko we Wrocławiu czeka nas blisko 900 wykładów, warsztatów, pokazów, dyskusji, wystaw i wycieczek.

To już 25 edycja tego największego w Polsce wydarzenia popularyzującego osiągnięcia naukowe. W tym roku we Wrocławiu odbędzie się w dn. 16-21 września.

Liczy się Nauka! Pod takich hasłem zapraszamy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz osoby dorosłe. Najnowsze technologie, dyskusje z humanistami, wystawy archiwalnych materiałów, laboratoria, uczelniane muzea i wiele, wiele innych – można zobaczyć podczas Festiwalu.

Uczelnie zapraszają do wzięcia udziału w grach miejskich, wykładach z ekspertami w języku angielskim, popołudniowych spotkaniach z naukowcami. W większości są to zajęcia twarzą w twarz, część odbędzie się także online jak wykład prof. Jana Miodka czy podcasty, czyli 25 rozmów z wrocławskimi naukowcami. Festiwal to nie tylko okazja to poważnych rozmów o najnowszych wynalazkach i odkryciach. To także możliwość popatrzenia na naukę z innej strony. Wśród bogatej oferty znajdą się bowiem takie zajęcia, które pokażą jak czerpać „fun z nauki” i pod postacią zabaw nauczą czegoś nowego.

Wrocławscy naukowcy w październiku wyruszają do Bystrzycy Kłodzkiej, Dzierżoniowa, Bolesławca, Legnicy, Zgorzelca, Ząbkowic Śląskich, Wałbrzycha, Głogowa, Lubina i Jeleniej Góry, by tam spotkać się z mieszkańcami regionu.

Wszystkie informacje oraz wyszukiwarkę imprez można znaleźć w aplikacji DFN oraz w serwisie internetowym festiwal.wroc.pl. Tam też publikowane są opisy zajęć oraz zmiany w programie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Unia Europejska Banner