Święto szkoły w SOSW
Święto szkoły w SOSW
Kategoria: Aktualności
20.06.2022
Godz: 08:31
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska
Drukuj

15 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu odbyły się pierwsze obchody Święta Szkoły. W dniu tym uczniowie wraz z nauczycielami prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, teatralne, plastyczne, kulinarne oraz ogrodnicze. Rodzice mieli okazje podziwiać swoje dzieci w przygotowanych przez nie programach, a także zapoznać się z ofertą pracy placówki i uczestniczyć w zajęciach edukacyjno – terapeutycznych, w których na co dzień uczestniczą ich dzieci.

Świętowanie rozpoczęło się na dziedzińcu przed szkołą, zaproszonych gości, rodziców, uczniów i pracowników powitała Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu Pani Małgorzata Łasek- Dowiat, a oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Nie zabrakło również czegoś dla ciała. Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców mogliśmy posilić się przepysznymi wypiekami, świeżymi owocami oraz lemoniadą.

Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze, uczniowie i ich rodzice wraz z pracownikami placówki spędzili przy pięknej pogodzie miło i aktywnie czas. Tego dnia goście i rodzice uczestniczyli w życiu naszej szkoły, było to święto integracji różnych środowisk. Mogliśmy pokazać nasze sukcesy i mówić o potrzebach.

W Święcie Szkoły uczestniczyli także dyrektorzy szkół i placówek z Powiatu Zgorzeleckiego oraz zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Do zobaczenia za rok !

źródło: SOSW

Unia Europejska Banner