Uczniowie ZSZ w Bogatyni na praktykach zagranicznych we Włoszech
Uczniowie ZSZ w Bogatyni na praktykach zagranicznych we Włoszech
Kategoria: Aktualności
11.06.2021
Godz: 15:35
Redaktor: BP BP
Drukuj

W dniach od 9 maja do 4 czerwca bieżącego roku młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni realizowała projekt „Bogatynia Mobilna Zawodowo IV”, finansowany ze środków programu Erasmus+. 

Uczniowie, kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik mechatronik, technik organizacji reklamy, oraz technik hotelarstwa, odbyli praktyki zawodowe u włoskich pracodawców, gdyż w tym roku realizacja projektu odbywała się we Włoszech. W sumie 28 uczniów zamieszkało na cztery tygodnie w Bolonii i Forli aby uczyć się zawodu w praktyce, ale także samodzielności i kompetencji językowych, ponieważ językiem projektu jest język angielski.  Włoscy pracodawcy, podsumowując pracę praktykantów w większości docenili duże ich zaangażowanie oraz wysoki poziom kompetencji zawodowych.

Uczniowie podkreślali, że nauka samodzielności i radzenia sobie z rozwiązywaniem bieżących wyzwań związanych z pobytem zagranicznym była najcenniejszym doświadczeniem. Planowanie posiłków, racjonalne wydatkowanie kieszonkowego, dojazdy do pracy czy też komunikacja z pracodawcą
i zespołem pracowniczym to podstawowe umiejętności, które nabyli praktykanci podczas wyjazdu.

Pobyt we Włoszech wzbogacony był również programem kulturowym. Młodzież zwiedziła wraz
z przewodnikiem Florencję oraz Wenecję a także we własnym zakresie nadmorskie Rimini.

Udział w projekcie rozpoczął się dla uczniów znacznie wcześniej, ponieważ obejmował również intensywny kurs językowy oraz szkolenie kulturowe, które miały przygotować uczestników jak najlepiej do wyjazdu.

To już czwarta edycja praktyk zagranicznych dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni
i oczywiście planowane są kolejne. Warto dodać, iż w tym roku szkoła otrzymała Akredytację Erasmusa na kolejne pięć lat co daje gwarancję realizacji projektów i ułatwiony proces składania wniosków.

źródło: Zespół Szkół Zawodowych w Bogatyni

Unia Europejska Banner