Uroczysta odprawa w KPP Zgorzelec
26.01.2024
Godz: 13:11
Redaktor: Kamila Kowalska Kamila Kowalska

W Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki pracy funkcjonariuszy za rok 2023. W odprawie uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Norbert Kurenda, kadra kierownicza, policjantki, policjanci i pracownicy komendy oraz przedstawiciele władz samorządowych z powiatu zgorzeleckiego.

Odprawę roczną rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinspektor Jarosław Burdzy, który przywitał wszystkich uczestników, a następnie zaprezentował wyniki pracy zgorzeleckiej policji. Komendant przedstawił efekty pracy pionu prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Omówił także sytuację kadrową i główne kierunki policyjnych działań na bieżący rok, podkreślając znaczenie zwiększenia działań dotyczących naboru do służby w Policji.

W trakcie wystąpienia komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych za wsparcie i codzienną współpracę z jednostką oraz za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.

W imieniu władz samorządowych głos zabrał Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, który podziękował kierownictwu oraz policjantom za ich trud i zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków na rzecz poprawy bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców powiatu.

Odprawę podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Norbert Kurenda, który odniósł się do zagadnień omawianych w trakcie odprawy. Podziękował wszystkim funkcjonariuszom za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2024 rok.

Źródło: KPP Zgorzelec
Foto: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu